Żywice epoksydowe do drewna i podkłady epoksydowe


Żywice epoksydowe do drewna i podkłady epoksydowe

Posiada wiele uniwersalych zastosowań w przemyśle oraz do zabezpieczenia różnych elementów narażonych na intensywną korozję, ścieranie ip.. Możemy je spotkać w przemyśle lotniczym, hydrotechnicznym i energetycznym. Warunkiem tego dla tego typu żywic będą wysokie wymagania stabilności wymiarowej w różnych temperatrach, wilgotności. Szlifowanie płytek zaleca się także na posadzkach oraz tam, gdzie nowa powłoka będzie pod wpływem wysokiej wilgotności (prysznic). Chronią przed korozją, uszkodzeniami mechanicznymi, czynnikami atmosferycznymi, a także przed szkodliwymi substancjami chemicznymi. Nad linią wody jest prościej - zastosowanie dobrej jakości podkładu jednoskładnikowego lub dwuskładnikowego podkładu epoksydowego zabezpieczy nam powierzchnię przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i doskonale przygotuje powierzchnię pod farbę nawierzchniową. Producent zaleca pracę z tym podkładem epoksydowym przy temperaturze otoczenia 15°-20°C. Wymagane jest nałożenie kilku cienkich warstw na oszlifowaną przy pomocy papieru ściernego powierzchnię. Należy pamiętać, że podkład epoksydowy może zacząć żelować już po 90 minutach w środowisku o temperaturze 21 stopni. Powinniśmy tu spojrzeć na kartę TDS i poszukać parametru czasu utwardzania w stałej temperaturze.

Opinie (0)

246,25 zł Brutto

Gotowa żywica samopoziomująca z wypełniaczem - nie wymaga dodawania wypełniaczy

8-12 godzin w 20°C

Brak pewności co do ostatecznego wyniku barwienia

Pigment do farby olejnej

25kg- 36,00zł 44,28zł/kg

Wyślij do znajomego Wyślij do znajomego

Natomiast dłuższe właściwości plastyczne klej zachowa poniżej temperatury 16oC, a poniżej temperatury 5oC reakcja utwardzania nie zachodzi. Po dodaniu do niego środka utwardzającego, zachodzi w żywicy kontrolowany proces chemiczny, który po zakończeniu reakcji daje twardy i bardzo odporny chemicznie materiał. Natomiast podkład epoksydowy jest produktem, który można zastosować na zabezpieczoną i zagruntowaną blachę, by móc przeprowadzać dalsze prace lakiernicze. Gdy natomiast jakość nie jest priorytetem, na przykład przy tych konstrukcjach, które nie mają wygórowanych wymagań, lepsze są tańsze żywice poliestrowe. Może także być używana do malowania podłóg betonowych, tworzyw sztucznych i kompozytów, (PCV, żywice epoksyestrowe, włókno szklane, węglowe), np. kadłuby jachtów i sprzętu pływającego. Zalecany do malowania i naprawiania powłok na powierzchniach pracujących w atmosferze morskiej i przemysłowej oraz przy średnich obciążeniach chemicznych, np. mosty, dźwigi, przenośniki, instalacje portowe, zbiorniki. Zalecana do zatopionych powierzchni stalowych i betonowych narażonych na ścieranie i agresję chemiczną, na zbiorniki benzyny bezołowiowej i inne media ropopochodne, oleje, (Lista odporności chemicznych dostępna na życzenie). Kurz, piasek i cząsteczki innych zanieczyszczeń nie mają możliwości gromadzenia się w fugach albo na powierzchni.

Stosowana jako warstwa nawierzchniowa do malowania wewnętrznych powierzchni zbiorników na naftę i oleje. Warstwa żywicy na podłodze w łazience nie tylko doskonale ją uszczelnia przed wilgocią, ale zapewnia też wyrafinowany wygląd. Nie tylko łazienka nadaje się do zabiegu naniesienia powłoki epoksydowej. W przypadku zastosowania żywic do form i narzędzi żywica epoksydowa jest tylko jednym z ich rodzajów. Wybór marek jest spory, a ceny zróżnicowane, co powoduje, że warto poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiedniej propozycji dopasowanej do konkretnego zastosowania. Wybór jest spory, dlatego jest w czym przebierać i można precyzyjnie dopasować je do danego obiektu, który ma być nimi wykończony. Wraz z żywicą stosuje się tak zwany utwardzacz, który reagując z nią, tworzy bardzo wytrzymałą powłokę. BHP przy https://e-taflan.com/zywice-epoksydowe pracy z żywicą epoksydową. Podczas pracy z żywicą epoksydową bardzo ważne jest by używać rękawic oraz odpowiednio wentylować pomieszczenie i - najlepiej - nosić maskę. Wykorzystując te właściwości i rozkładając żywicę epoksydową na posadzce, otrzymujemy trwałą i bardzo odporną powłokę, którą możemy wykorzystać w wielu miejscach.

Barwniki do żywic epoksydowych sklep online

Informacje

Dodany: 2020-09-07
Kategoria: Farby epoksydowe

Tagi dla artykułu

test2