Wykonane z wysokiej jakości materiałów


Wykonane z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W jej skład wchodzą lampy wiszące oraz oprawy ścienne, które zostały wykonane z wysokiej jakości surowców - metalu oraz szkła. Królują rzecz jasna plafony, ale nierzadko można też spotkać lampy sufitowe klasyczne z roślinnymi motywami lub oświetlenie całkiem nowoczesne wykończone w chromie lub stali. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy oświetlenie sufitowe jest jedynym źródłem światła w pokoju. Oświetlenie LED - tu szerokość kąta świecenia zależy od typu zastosowanych diod. Wielu Klientów z pewnością doceni fakt, że w tego typu lampach można zamontować żarówki LED. Przykładowo taki LED zainstalowany na suficie podwieszanym ładnie “wyeliminuje” nam niedoświetlenie ścian przy suficie. Halogen w suficie podwieszanym (MR16 lub GU10) - wyposażony jest najczęściej w reflektor, który odbija światło i jednocześnie skupia je w wiązkę świetlną o określonym kącie.

M lampa wisząca Trebol żółta

Szeroki wybór lamp,

Akcesoria do taśm i pasków

Odpowiednik żarówki 100W powinien mieć 1300-1530 lumenów

Jego światło też się rozprasza, ale można zaobserwować, że pół metra ścian od sufitu mamy zazwyczaj nieoświetlone. W ofercie znajduje się też szeroki wybór lamp z kategorii oświetlenie techniczne - architektoniczne. Dobre oświetlenie ułatwi korzystanie z łazienki i sprawi, że będzie wydawać się większa i bardziej przestronna. Oświetlenie powinno być tu jak najbardziej neutralne i równomiernie rozmieszczone. Nie może razić w oczy stojącej przed nim osoby, ale powinno ją dobrze oświetlać. I teraz jeśli porównacie powyższe liczby, z tym co znajdziecie na opakowaniach “żarówek” LED, to będziecie mieli wyobrażenie dlaczego LED, który miał zastąpić “żarówkę 100W” świeci tak “ciemno”, że wolelibyście zamiast niego mieć żarówkę 40W. Producenci i sprzedawcy żerują na naszej niewiedzy.

Świetną esencją mojej pracy jest książka “Finansowy ninja”, którą lubię określać mianem podręcznika, który każdy z nas powinien przeczytać jeszcze w szkole. Zimno i nieprzyjemnie. Nie bez powodu określa się takie światło mianem światła zimnego. Żarówka - emituje światło w każdą stronę (dookólnie). Ale to powoduje jednocześnie, że światło jest bardziej rozproszone. Przykładowo jeśli mamy klasyczny halogen emitujący 450 lumenów pod kątem 35 stopni i LED emitujący też 450 lumenów pod kątem 120 stopni, to pod LEDem będzie nam ciemniej, bo światło jest rozproszone na większą powierzchnię. Typowy kąt to 35-60 stopni. Przykładowo dla LEDów w obudowie GU10 lub MR16 jest to, np. 120 stopni. Z drugiej strony jeśli LEDów mamy wiele, to znacznie łatwiej będzie nam wypełnić pomieszczenie światłem niż w przypadku halogenów o ograniczonym kącie świecenia. Zgodzę się, że takie światło lubimy w dzień, ale wieczorem próba oświetlenia czegokolwiek takim światłem powoduje, że ja czuję się jak w kostnicy. Dlatego światło żarówki wypełnia nam idealnie pomieszczenie, ale ze względu na to, że jest rozproszone, to do dobrego oświetlenia potrzebujemy żarówki dużej mocy. To o wiele “zimniejsze” światło niż w przypadku żarówek, które mają temperaturę od 2500K do 2700K. Dla mnie poziom 3000K jest maksymalną, akceptowaną przeze mnie temperaturą barwową.

Informacje

Dodany: 2020-06-02
Kategoria: lampy

Tagi dla artykułu

lampa italux, lampy azzardo, lampy flos, lampy nowodvorski test2